Mobiilside spetsialist

Inimeste suhtlemine telefonide, raadiote või arvutite vahendusel on kaasaegse infoühiskonna üks alustaladest. Mobiilside spetsialist (varasema nimetusega raadioside spetsialist) juhib igapäevaselt seda elutähtsat valdkonda.
Mobiilside spetsialist töötab inimestele mugavama ja kiirema suhtlemise võimaldamise nimel. See valdkond hõlmab lisaks mobiiltelefonidele ja nende tugijaamadele ka erinevaid raadioside süsteeme. Tänapäeval põhineb mõistagi nii raadiolainete kui digilevi kaudu toimiv heli ja andmete edastus spetsiifilistel arvutiprogrammidel. Seega tuleb mobiilside spetsialistil ühendada  raadioinserneri nutikus tugeva arvutialase asjatundlikkusega.
Mobiilside spetsialisti töö pakub suurt iseiseisvust ning  annab töö tulemuse kohta vahetu tagasiside. Kahtlemata nõuab mobiilside valdkonnas tegutsemine palju suhtlemist kõige erinevamatel tasemetel klientide ja koostööpartneritega. Mobiilside spetsialisti baasharidust saab omandada nii kutse- kui kõrgharidusena. Kui Su analüütiline mõtlemine on nuputanud ka sidevahendite pakutavate võimaluste üle, omad häid eeldusi õppida mobiilside spetsialistiks.

Alternatiivsed ametinimetused: raadioside insener, raadioside süsteemide planeerija, raadioside süsteemide integreerija, raadiovõrgu planeerija.

Ülikoolid
Tallinna Tehnikaülikool

Kutseõppeasutused
Tallinna Polütehnikum
Võrumaa Kutsehariduskeskus

Ükski valdkond ei saa läbi ilma IKT'ta.


Projekti toetavad:

Soovid hakata toetajaks? Alusta siit.
Võta meiega ühendust: startit@startit.ee