Multimeediumi spetsialist

Inimesed saavad infotehnoloogia võimalustest üldjuhul osa meediat vahendavate vidinate abil (arvuti, telefon, telekas, mängukonsool jne).  Seega on multimeediumi spetsialistil keskne roll IT  võimaluste lihtsaks ja mugavaks tegemisel.
Multimeedia spetsialist töötab nii teksti, hääle kui pildiga. Kaasaegsete vidinate tormiliselt arenev puutetundlikkus ning juba näiteks ka lausa „mõtete lugemise“ oskus avab multimeedias pidevalt uusi arengusuundi. Multimeedia spetsialist suunab programmeerijaid klientide vajadustele lähemale. Ta loob koos disaineritega atraktiivseid äppe, kujundab veebide ülesehitust, muudab nutitelefonis või tahvelarvutis navigeerimise käepäraseks.
Tema loob võimalusi telesaadete salvestamiseks ning lahendusi hoidmaks, töötlemaks ja jagamaks fotosid või videosid  „pilves“  asuvate andmefarmide abil  jpm. Ehk teisisõnu – ta on nõutud ja hinnatud spetsialist igas tugevas IT arendustiimis. Multimeedia spetsialisti baasharidust saab omandada nii kutse-, rakendus- kui kõrgharidusena. Kui Sul on hea kujutlusvõime, oskus hinnata asjade esteetikat ja disaini ning huvi avastada maailma IT võimaluste abil, on multimeedia spetsialistiks õppimine perspektiivne valik.

Alternatiivsed ametinimetused: multimeediumi programmeerija, multimeedia toetusspetsialist, veebidisainer, kasutajaliidese disainer, veebisisu programmeerija, veebisisu toimetaja.

Ülikoolid
Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Ülikool
Tartu Ülikool

Rakenduskõrgkoolid
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Arvutikolledž
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž
Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž

Kutseõppeasutused
Narva Kutseõppekeskus
Tallinna Polütehnikum

Ükski valdkond ei saa läbi ilma IKT'ta.


Projekti toetavad:

Soovid hakata toetajaks? Alusta siit.
Võta meiega ühendust: startit@startit.ee