Sidevõrgu spetsialist

Tänapäevane maailm on tehnoloogiliselt läbi ja lõhki võrgustunud. Sidevõrgu spetsialist hoolitseb, et ühendused tuhandete erinevate sõlmpunktide vahel toimiksid ja muutuksid üha rohkem võimalusi pakkuvateks.
Ilma kiire ja turvalise sidevõrguta ei saaks kasutada sularahautomaate ja kaardimaksete terminale, valgusfoorid töötaksid ilma nn rohelise laineta, rongide sõiduplaan läheks sassi ning ID-piletit poleks olemas. Sidevõrgu spetsialisti töö võib luua olulisi mugavusi igale üksikinimesele (nt automaatselt elektrinäite edastavad mõõdikud). Kuid selle eriala tipud tegelevad vägagi keerukate süsteemidega (nt  riikidevahelised elektri ülekandevõrgud).
Professionaalne sidevõrgu spetsialist oskab mitte ainult lahendada klientide hetkevajadusi, vaid suudab ka välja pakkuda tulevikku suunatud lahendusi. Selles põnevas valdkonnas on kõik pidevas muutumises ning nõudlus järjest kiirema, usaldusväärsema ja samas lihtsamini hooldatava sidevõrgu järel ei kao kunagi.
Sidevõrgu spetsialisti baasharidust saab omandada nii kutse-, rakendus- kui kõrgharidusena. Kui oled juba oma kodus pannud omavahel suhtlema näiteks nutitelefoni, arvuti, teleri või valvekaamera, on Sul sidevõrgu spetsialistiks õppimiseks väga head eeldused.

Alternatiivsed ametinimetused: andmesidevõrgu planeerija, mobiilsidevõrgu planeerija, riistvarainsener, raadiovõrgu planeerija, sidevõrgu disainer.

Ülikoolid
Tallinna Tehnikaülikool

Rakenduskõrgkoolid
Eesti Infotehnoloogia Kolledž

Kutseõppeasutused
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool
Tallinna Polütehnikum

Ükski valdkond ei saa läbi ilma IKT'ta.


Projekti toetavad:

Soovid hakata toetajaks? Alusta siit.
Võta meiega ühendust: startit@startit.ee