Tarkvara planeerija

Tarkvaraja planeerijaks õppimine on kahtlemata tark elukutse valik. Nii nagu ehituse puhul loob esmase visiooni arhitekt, kavandab infotehnoloogias uusi süsteeme tarkvara planeerija. Selles mitmekülgses ametis tuleb sageli olla nii looja, arendaja kui kontrollija.
Tarkvara planeerija peab ühendama kliendi vajadused ja IT-arendustiimi võimed – tal tuleb mõlemale poolele asju realistlikult selgitada. Tarkvara planeerijalt eeldatakse IT-arenduste tervikuna nägemist ning oskust pidevalt täita töö käigus tekkivaid lünki. Kui uus lahendus tuleb lisada juba olemasolevale tarkvarale, peab planeerijal tagama vana ja uue tõrgeteta koostoimimise.
Tarkvara planeerija töö on ühtlasi pidev enda ja teiste arendamine. Selles ametis õpitakse süvitsi tundma mitmeid valdkondi, et osata neile välja pakkuda uusi  IT-lahendusi. Tarkvara planeerija baasharidust saab omandada nii kutse-, rakendus- kui kõrgharidusena. Kui oled hea suhtleja, oskad teisi kuulata ja neid mõista ning omad  tugevat analüüsivõimet, võib tarkvara planeerija elukutse olla just Sinu õige valik.

Alternatiivsed ametinimetused: tarkvaraarhitekt, juhtivprogrammeerija, kasutajaliidese spetsialist, kujundaja/disainer, tehnoloogiajuht, analüütik.

Ülikoolid
Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Ülikool
Tartu Ülikool

Rakenduskõrgkoolid
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž
Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž

Kutseõppeasutused
Informaatika ja Arvutustehnika Kool
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Järvamaa Kutsehariduskeskus
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool
Narva Kutseõppekeskus
Pärnumaa Kutsehariduskeskus
Tallinna Polütehnikum
Tartu Kutsehariduskeskus
Võrumaa Kutsehariduskeskus

Ükski valdkond ei saa läbi ilma IKT'ta.


Projekti toetavad:

Soovid hakata toetajaks? Alusta siit.
Võta meiega ühendust: startit@startit.ee