Tarkvara programmeerija

Programmeerija on sageli insenerist kunstnik, keda kannustab suuresti loomisvajadus. Nutikate lahenduste arendamine on vaid osa tarkvara programmeerija tööst. See elukutse nõuab ühtlasi ka võimet klientide vajadusi mõista ning neid loovalt tõlkida, nii erinevatesse programmeerimiskeeltesse kui teistele IT-tiimi kuuluvatele spetsialistidele (disainerid, projektijuhid, turundusspetsid jne). Programmeerija elukutse on rutiinivaba, ent pidevat pinget pakkuv. Edukas tarkvara arendus nõuab laiahaardelisi teadmisi ning huvi katsetada täiesti uusi lahendusi.

See elukutse avab väga erinevaid uksi – mitmed tuntud ettevõtete juhid on alustanud oma karjääri just programmeerijatena. Programmeerija haridus on valdavalt reaalkallakuga. Lisaks süvateadmistele eeldab programmeerija amet ka head keskendumisvõimet ning püsivust. Programmeerija baasharidust saab omandada nii kutse- kui kõrgharidusena. Kui Sulle meeldib arvutis ja internetis iseseisvalt asju tundma õppida ja nende kallal nokkida, saad programmeerijana ühendada oma tulevases elukutses meeldiva kasulikuga.

Alternatiivsed ametinimetused: tarkvara insener, tarkvaraarhitekt, kasutajatoe spetsialist, tarkvara arendaja, tarkvara administraator, kasutajaliidese spetsialist.

Ülikoolid
Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Ülikool
Tartu Ülikool

Rakenduskõrgkoolid
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Arvutikolledž
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž
Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž

Kutseõppeasutused
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus
Informaatika ja Arvutustehnika Kool
Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool
Kuressaare Ametikool
Lääne-Viru Rakenduskõrgkool
Narva Kutseõppekeskus
Pärnu Saksa Tehnoloogiakool
Sillamäe Kutsekool
Tallinna Polütehnikum
Tallinna Transpordikool
Tartu Kutsehariduskeskus
Viljandi Kutseõppekeskus

Ükski valdkond ei saa läbi ilma IKT'ta.


Projekti toetavad:

Soovid hakata toetajaks? Alusta siit.
Võta meiega ühendust: startit@startit.ee