KODU CUP võistlus

kodu cup

Programmeerimine kujundab seda, kuidas me elame. Ükskõik, kas tahate saada moeblogijaks, ettevõtjaks või ajakirjanikuks, astuge väljakutsele vastu!

Euroopa koolivõrgustik ja Microsoft kuulutasid välja Kodu Kup Euroopa konkursi koolidele, mis julgustab õpilasi mänge looma ja astuma esimesi samme programmeerimises. Lõbus ja kaasav Kodu Kup Euroopa näitab, kui oluline roll on mängupõhisel õppel digitaaloskuste, koostöö ja innovaatilise mõtlemise arendamisel Euroopa noorte jaoks.

Õpilasi pannakse proovile enda mängu arendamises. Meeskonnad õpivad fantaasiamaailmade ja simulatsioonide loomist ning mudelleerimist. Riiklikud finalistid saavad kutse selle aasta oktoobris Brüsselis Euroopa programmeerimisnädala raames toimuvasse Programmeerimislaagrisse, mis viiakse läbi Microsofti innovatsioonikeskuses.

Mis on Kodu?

– Kodu on visuaalne programmeerimiskeel, mis on loodud spetsiaalselt mängude tegemiseks. Kodu kasutamine on lihtne – sellega saavad hakkama juba 6-aastased lapsed, kuigi tegelikkuses võivad seda kasutada igas vanuses inimesed.

– Microsoft Research’i poolt arendatud Kodu töötab PC-l ja Xbox’il, võimaldades ülikiiret disaini loomist. Kodu on saadaval tasuta.

– Kodu kasutajaliides on lihtne ja visuaalselt atraktiivne eriti algkooliõpilastele.

– Koodi süntaks on lihtne ja intuitiivne, võimaldades kinnistada programmeerimiseks vajalikud alusteadmised, aga jõuda ka edasijõudnud tasemele.

– Kodu on hõlpsasti ühildatav kõige koolis õpitavaga, näiteks numbrite ja lugema õppimisega, aga ka loodusteaduste, matemaatika ja geofraafiaga.

* Veebilehtedelt www.kodugamelab.com, www.pil-network.com, www.planetkodu.com leiate hulganisti abimaterjale ja kasulikud foorumid.

* Kodu on suurepärane võimalus arvutiõppega alustamiseks. Ühtlasi tähistab see ühe uue seikluse algust nimega Kodu Kup Euroopa.

Kellele on konkurss mõeldud?

– Esimene Kodu Kup Euroopa hõlmab kaheksat riiki: Belgia, Eesti, Soome, Kreeka, Leedu, Norra, Portugal ja Suurbritannia.

– Õpilased ja õpetajad saavad osaleda meeskonnana, milles on kuni 4 liiget.

– Nii mängu ehitamise, maastike kujundamise, süžee kirjutamise, tegelaste arendamise kui ka disaini loomise juures on vahest kõige olulisem aspekt meeskonnatöö.

– Meeskonna liikmed peavad olema vanuses 6-16 aastat.

Julgustame teid väljakutset vastu võtma! Osalemisankeet tuleb esitada 15. septembriks 2014. Rohkem infot aadressil www.kodukup-europe.org. Kõige värskema info saamiseks jälgi meid #kodukup_eu.

kodu

Ükski valdkond ei saa läbi ilma IKT'ta.


Projekti toetavad:

Soovid hakata toetajaks? Alusta siit.
Võta meiega ühendust: startit@startit.ee