#AIväljakutse

Tallinna Tehnikaülikool on toonud Eestisse tasuta veebikursuse „Elements of AI“, mille eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust tehisintellekti teemadel. ITL-i juhatuse liikme Mart Mäe sõnul mõjutab tehisintellekt juba praegu meie elu rohkem, kui märkame. “Selleks aga, et paremini mõista, mis on tehisintellekt, kuidas see on loodud ning mida selle abil teha saab, ei pea olema IT-spetsialist. Tehisintellekti põhiolemuse mõistmine ning arusaam sellest, kuidas masinate abil probleeme paremini lahendada saaks, on tulevikuühiskonnas elamise ja töötamise üks olulisi eeldusi,” selgitab Mäe.

Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on sel rohkem kui 220 0000 osalejat inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Kursuse eesmärk on levitada tehisintellektialaseid teadmisi ja oskusi võimalikult suurele osale ühiskonnast erinevatest valdkondadest, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest. Kursusel osalema on oodatud kõik hoolimata vanusest, soost, haridustasemest või elukohast. Eelnevad teadmised programmeerimisest või tehnoloogiast pole vajalikud.

Elements of AI veebikursuse leiab aadressil www.elementsofai.ee. Osalemiseks tuleb luua konto ning saabki asuda ülesandeid lahendama. Ajapiirangut kursuse läbimiseks ei ole.

„Elements of AI“ kursuse on loonud professorid, andmeteadlased ja disainerid ning seda peetakse maailmas üheks kõige kõrgema kvaliteediga veebikursuseks, ka tippülikoolides (nt MIT, Stanford ja Harvard) pakutud kursuste seas.

Kursuse partneriks on Eestis ligi 30 ettevõtet ja organisatsiooni: Eesti Energia, HITSA, Omniva, Tehnopol, Coop, Nordecon, Fujitsu, Silberauto, Restate Property Advisors, Datel, SEB, Estonian World, Estravel, Ericsson, Apollo, Haigekassa, Playtech, Tallink, Geenius, North Star AI, ITL, Rimi, Mainor Ülemiste, Apollo, E-riigi Akadeemia, Kredex ja Kohtla-Järve Gümnaasium. Samuti kaasab Tehnikaülikool Eesti avaliku sektori organisatsioone ja gümnaasiume, et teadmised AI-st jõuaksid varakult ka noorteni.