DataCamp

Andmed on uus nafta, räägitakse. Andmete igakülgne töötlemise ja analüüsimise oskus on oluline juba täna. DataCamp pakub võimalust spetsialistide käe all õppida tasuta algtaseme kursustel, kus on suur hulk interaktiivseid harjutusi.

MOOC: Programmeerimisest maalähedaselt

MOOC ehk Massive Open Online Course on veebipõhine õppimisvõimalus, mis võimaldab olenemata asukohast osaleda mõnedel väga headel kursustel. Tartu Ülikooli programmeerimise algkursus on suunatud erinevas vanuses inimestele, kellel puudub eelnev kokkupuude programmeerimisega. Kursus kestab neli nädalat.

Khan Academy

Khani akadeemia virtuaalses klassiruumis on võimalus õppida ka programmeerimist, informaatikat ning animatsioonide loomist. Sisu on koostatud kasutajatele algkoolist kuni kõrgkooli ettevalmistuseni.

Codecademy

Codecademy lõi esimese sellise veebipõhine keskkonna, kus interaktiivses vormis saab erinevaid programmeerimiskeeli õppida. Valida saab kuue keele vahel: Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby ja HTML/CSS. Codecademyl on üle maailma 24 miljonit kasutajat. Muide, HITSA on eesti keelde tõlkinud HTML/CSS ja JavaScript´i Codecademy kursused.

SPETSIALIST RÄÄGIB OMA TÖÖST

Programmeerimisfanaatik Kadri-Liis Kusmin töötab tarkvaraarendusettevõttes Proekspert. „Esmajärguline minu töös on muidugi koodi kirjutamine,“ räägib Kadri-Liis oma tööülesannetest. Kadri-Liis soovitab programmeerimishuvilistel alustada kodulehtedega, sest sellest saab kiire tagasiside oma tööle. „Sealt tekib hasart, et suudad midagi kontrollida."

ProgeTiigri kogumik

HITSA ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D-disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on üle 50 vahendi kirjelduse ja juhendi.