Külalistunnid

IKT on kõikjal. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi käivitatud programm aitab endale sobiva eriala valikul tutvuda info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialade võimalustega. Sel kevadel jõuavad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasid ning karjaäärivalikuid tutvustavad külalistunnid Tallinna, Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti ja Pärnumaa koolidesse.

Suvekoolid, suveülikoolid, praktika

Nii IT ettevõtted kui ka muude valdkondade organisatsioonid korraldavad igal suvel praktilisi suvekoole, kuhu saavad huvilised kandideerida. Praktiliste ülesannete lahendamise käigus saab nii mõnigi õppur aimu, kas ta on valinud endale õige eriala ja millises suunas end edasi arendama peaks.

ProgeTiigri kogumik

HITSA ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D-disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on üle 50 vahendi kirjelduse ja juhendi.

Loomehäkid ja hackathonid

Hackathonid on nagu digihuviliste maratonid või siis ideede talgud, kus piiratud aja jooksul saab kohapeal moodustatud meeskondadega luua midagi uut, näiteks mõne kasuliku rakenduse. Üliõpilastel on sellistel hackathonidel võimalus osaleda tasuta või soodsamalt.

Tech Sistersi kogukond

Vabaühendus Tech Sisters soovib inspireerida ja jagada liikmete kogemusi, et rohkem neide julgeks ja tahaks IT teemadel diskuteerida ning ka ise selles valdkonnas tööle asuda. Tech Sisters korraldab koostöös tehnoloogiaettevõtetega mitmeid projekte, näiteks Digigirls ja Rails Girls.

Geeks on Wheels

Geeks on Wheels käib mööda Eesti koole, et tekitada noortes huvi IT õppimise vastu. Projekt on toimub juba kaheksa korda. Noorteorganisatsiooni Microsoft User Group (MUG) liikmed käivad mööda Eestit ning jagavad oma teadmisi ja vaimustust IT vastu.

Code Week

7.-22. oktoobrini 2017 toimub viies üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week! Koodinädala raames korraldatakse lastele ja noortele õpitubasid, kus saab erinevate tehnoloogiliste vahenditega tutvuda. Kõik üritused kantakse Code Week kaardile ...