Õppeplatvorm Cybergram

Eesti Interneti Sihtasutuse toetusel on Eesti Inimõiguste Keskusel valminud uus õppeplatvorm Cybergramm, mis suunab noori internetis turvaliselt käituma. Hoiatavaid seiku iseenda elust jagavad populaarsed sisuloojad ja kogemustega õpetaja. Lisaks õpetlikele videotele sisaldab Instagrami meenutava ülesehitusega platvorm spämm-postitusi ja testküsimusi, et oma teadmisi proovile panna. Õppeplatvormi tehniline kontseptsioon sündis koostöös disainibürooga Velvet, sisuloomesse panustasid Andmekaitse Inspektsioon ja Telia. Platvormi valmimist toetasid Eesti Interneti SA, Luminate Foundation ja Telia.

Targalt internetis ülesannete portaalis on uued ülesanded

Targalt internetis ülesannete portaalist leiab põnevaid ülesandeid, mis õpetavad küberturvalisust. Nii eesti kui ka inglise keeles lisatud ülesandeid testiti õpilaste poolt 2022. aastal KüberPuuringu ja KüberNaaskli võistlustel ning parimad lisati Targalt internetis ülesannete portaali. Proovige järele! 

Arvutiteaduse instituudi IT huvilaagrid

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi informaatika huvilaagrid on mõeldud kõikidele silmapaistvatele loogilise mõtlemisega kooliõpilastele-noortele, kes on tugevad reaalainetes ning tunnevad arvutite vastu huvi. Tegemist on hea võimalusega tutvuda väga huvitava valdkonnaga ja miks mitte leida enda tuleviku karjäär.

Veebikursus Elements of AI

„Elements of AI“ on tasuta veebikursus, mille on loonud tehnoloogiaettevõtte Reaktor ja Helsingi Ülikool. Kursuse eestikeelse versiooni töötas välja ja tõi Eestisse TalTech. Kursusel osalemisega tahetakse inimesi julgustada nägema tehisintellekti kui sõpra, kes nende elu toetab ja keda ei ole vaja karta. Osalemiseks ei ole vaja teadmisi matemaatikast ega programmeerimisest.

Küberkatse

Petturid muutuvad aina kavalamaks ja mõtlevad uusi petuskeeme. Seega peame oskama enda virtuaalset identiteeti ja rahaasju teadlikult kaitsta. SEB Pank on loonud testi: Kas sina saaksid küberkelmist jagu? Tee katse ja saa teada, kuidas kaitsta oma raha. Katsetada saab nii eesti kui ka vene keeles.

Programmeerimiskursus “Tehnoloogia tarbijast loojaks”

Tartu Ülikooli kursusele oodatakse 16-26-aastaseid noori, kel kokkupuude programmeerimisega puudub või on vähene, kursus annab hea võimaluse tutvuda programmeerimisega.

Veebikursus “Programmeerimisest maalähedaselt”

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kõige populaarsem veebikursus "Programmeerimisest maalähedaselt" ootab registreeruma. Kursus, mille on läbi teinud juba 12 000 inimest, sobib lastele, noortele, täiskasvanutele. Jälgige toimumise kohta infot veebist. 

Khan Academy

Khani akadeemia virtuaalses klassiruumis on võimalus õppida ka programmeerimist, informaatikat ning animatsioonide loomist. Sisu on koostatud kasutajatele algkoolist kuni kõrgkooli ettevalmistuseni.

SPETSIALIST RÄÄGIB OMA TÖÖST

Programmeerimisfanaatik Kadri-Liis Kusmin töötab tarkvaraarendusettevõttes Proekspert. „Esmajärguline minu töös on muidugi koodi kirjutamine,“ räägib Kadri-Liis oma tööülesannetest. Kadri-Liis soovitab programmeerimishuvilistel alustada kodulehtedega, sest sellest saab kiire tagasiside oma tööle. „Sealt tekib hasart, et suudad midagi kontrollida."

ProgeTiigri kogumik

HITSA ProgeTiigri kogumikust leiab vahendeid õppetöös rakendamiseks. Sobivad vahendid saab õpetaja kätte filtreerimise tööriista kasutades. Materjale leiab järgmistest valdkondadest: programmeerimine, robootika, 3D-disain, nutiäpid ja multimeedia. Kogumikus on üle 50 vahendi kirjelduse ja juhendi.