Jõhvi IT-kool on saatnud tööpõllule kümneid uusi spetsialiste

Eraalgatuse toel Ida-Virumaale loodud programmeerimiskool kood/Jõhvi on suunanud tööturule juba kümneid uusi spetsialiste, ühtlasi on koolist välja kasvanud ka esimesed iduettevõtted.

Programmerimiskool kood/Jõhvi tähistas oma esimeste õppijate ametlikku lõpetamist. Kooliprogrammi on praeguseks täismahus läbinud 45 õppijat, kellest 39 kuuluvad kooli esimesse lendu ja kuus lõpetajat teise lendu, kusjuures viimased lõpetajad on programmi edukalt läbinud vähem kui ühe aastaga. Tööturule on sisenenud juba pea pooled esimeses lennus alustanud õppijatest.

Esimese lennuna 2021. aastal õpet alustanutest on lisaks 39 lõpetajale veel 83 õppijat oma õpinguid pikendanud ja plaanivad iseõppelise programmi lähikuudel lõpule viia.

Hetkeseisuga on praeguseid ja endiseid õpilasi tööturule sisenenud 50 ringis.

Enamik kooli kõrvalt IT-tööle läinutest on asunud tööle tarkvaraarendajate ja -inseneridena, kuid leidub ka projektijuhte, testimise ja tehnilise toe spetsialiste ning ettevõtjaid.

Kooli kogemust kinnitavad ka kood/Jõhvi õpilasi palganud ettevõtted. Eesti ükssarviku Glia personalidirektori Leelia Rohumaa sõnul on koostöö kood/Jõhviga investeering järgmise põlvkonna IT-talentidesse.

Loe täpsemalt kood/Jõhvi blogist. Foto: kood/Jõhvi