Õppematerjal „See on turvaline IT!“

Projekt Targalt Internetis http://www.targaltinternetis.ee
Õppematerjalide koostajad: Mari Tõnisson, Meeri Sild, Birgy Lorenz

Videoklipid „Bioloogiklass“,„Sõbrakutse“, „Sünnipäev“ ja „Uss“

 

Režissöör: Hardi Keerutaja
Operaator: Sten-Johan Lill
Produtsent: Maie Rosmann
Kunstnik: Anneli Arusaar
Grimeerija: Iris Müntel
Helilooja / helirežissöör: Taavi Tulev
Valgusmeister: Alvar Kõue
AC: Aivo Rannik
On-line montaaž: Marta Pulk

Näitlejad: Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitestuudio Kruvikeeraja liikmed
Näitlejate juhendaja: Andres „Ande“ Jakovlev. Videoklipid valmisid juunis 2012

Õppematerjal „See on turvaline IT!“ on loodud internetiturvalisuse teemade käsitlemiseks 12-16-aastaste õpilastega. Õppematerjali on oodatud kasutama töös noortega kõik õpetajad, noorsootöötajad, lastekaitsespetsialistid ja sotsiaaltöötajad. Õppetundidesse on integreeritud grupitöö ja arutelud õpilastega.
Tundide läbiviimiseks on vaja, et klassiruumis oleks projektor, üks internetiühendusega arvuti ning võimalus kasutada tahvlit ning läbi viia grupitööd.
Õppematerjal on nii eesti kui ka vene keeles. Loodud on kaks eraldi veebilehte, üks õpetajatele, teine õpilastele.

Õpetaja leiab siit õppetundide läbiviimiseks vajalikud õppematerjalid (näitlikustavad videod, töölehed, skeemimängu, interaktiivsed testid jne) koos metoodiliste juhendite ja tunnikavadega.
Näitlikud tunnikavad hõlmavad kaht õppetundi. Vajadusel võib õpetaja käsitleda teemat rohkem kui kahe õppetunni ulatuses ning igale teemale rohkem aega pühendada sõltuvalt õpilaste vanusest ja õppetunni rõhuasetusest.

Õppematerjal koosneb neljast moodulist:

1. Mina ja virtuaalmaailm,
2. Virtuaalmaailm ja kaaslased,
3. Sotsiaalvõrgustikud,
4. Kuidas kaitsen enda nutitelefoni/arvutit.

Õpilane leiab siit kaks interaktiivset enesekontrollitesti tunnis läbitu kinnistamiseks koos näitlikustavate videotega. Testid on loodud nii, et soovi korral võivad õpilased testi küsimustele vastamiseks kasutada nutitelefone või tahvelarvuteid.
Ühes testis on kokku kümme küsimust. Testide küsimused vahelduvad ja õpilane saab enda teadmisi testida rohkem kui üks kord. Testi kaudu saab õpilane koos selgitustega tagasisidet, kas tema vastus oli õige või vale.

Projektijuht: Elo Allemann, BCS Koolitus
Veebikujundus: Kersti Laidvee, BCS Koolitus

Õppematerjalid on loodud projekti „Noorte turvateadlikkuse tõstmine infoühiskonnas toimetulekuks“ raames, mille kaudu soovitakse tõsta noorte ja nendega tegelevate inimeste teadlikkust infoühiskonnas orienteerumiseks ning turvateadlikuks käitumiseks.

Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond. Õppematerjal koostati BCS Koolitus eestvedamisel koostöös Eesti Info- ja Telekommunikatsiooni Liiduga.