Robotex lükkub edasi: veebruar 2021

Robotex Eesti lükkub järgmise aasta veebruari, täpsemalt 12. veebruar 2021! (oli: 20. novembril 2020) toimub Tallinnas TalTechis Robotex Eesti, mis on siseriiklik kvalifikatsioonide võistlus. Seoses koroonaviiruse levikuga ei toimu traditsioonilist rahvusvahelist Robotex Internationali novembri lõpus. Riigisisene võistlus on Robotex Internationali Eesti eelvoor, mille edukamad sooritajad saavad osaleda rahvusvahelises konkurentsis teiste Robotexi partnerriikide võistlejatega kevadesse planeeritud rahvusvahelisel võistlusel Saku Suurhallis.

Tegevjuht Ave Laas sõnas: “Robotex on väga pika ajalooga Eesti oma üritus ning tähistab 2020. aastal oma 20. juubelit, mille puhul kuulutatakse septembri lõpus välja üllatusvõistlus. Väga oluline on praeguses keerulises olukorras hoida siiski traditsioone ning pakkuda noortele ja lastele võimalust end robootikas proovile panna. Teeme kõik, et osavõtjaid hajutada, et koroona leviku riske minimeerida. Robotex järgib ürituse korraldamisel Terviseameti ettekirjutisi.”

Eelvõistlustena toimuvad peamiselt koolinoortele suunatud Robotexi populaarseimad võistlused: erinevad joonejärgimised ja sumo võistlused, aga ka viimastel aastatel menukas folkrace.

Võistluste täpne info avaldatakse ning registreerimine avatakse septembri lõpus.

Robotex sai alguse TalTechi tudengite ja teadlaste initsiatiivina 20 aastat tagasi. Robotexil osalenud toonastest tehnikaülikooli üliõpilastest on tänaseks saanud paljude edukate ettevõtete võtmeisikud.

Allikas ja lisainfo: https://robotex.ee/