Äriinfotehnoloogia – tuleviku alustala

IT-alal on vähe töökohti, kuhu ei saaks minna pärast äriinfotehnoloogia õppekava läbimist. Eriala lõpetanu saab nii ärist kui ka infotehnoloogiast kasulikud teadmised, mis võimaldavad valida väga paljude töökohtade vahel.

Pocopay süsteemianalüütik Teele Puusemp ei teadnud pärast gümnaasiumi lõpetamist, millist eriala ülikooli õppima minna. „Selgus tuli alles augustis, kui leidsin TTÜ-st sellise eriala nagu äriinfotehnoloogia,“ meenutab Teele. „See on kombinatsioon matemaatikast ja ärist, mis tähendab suhtlemist ja kokkupuudet paljude valdkondadega. Ma tahtsin, et lisaks arvutitööle oleks minu tegemistes ka palju suhtlemist ja mitmekülgsust.“

Praegu töötab Teele süsteemianalüütikuna. „Samas on tõsi, et süsteemianalüütiku töö on palju lihtsam, kui on tehniline taust,“ möönab Teele. „Mida rohkem tead programmeerimisest, seda lihtsam on seda tööd teha ja seda kindlam sa oled.“ Teele programmeerimisalased teadmised piirduvad nendega, mis ta koolist sai. Mingil määral on ta neid ka töö käigus juurde õppinud ja teadmiseid omandanud, kuid programmeerijana töötanud ei ole.

Kuula ja loe ka:
TalTechi podcast: mida huvitavat sünnib ärinduse ja infotehnoloogia ühendamisel? (Delfi Forte 21.04.2022)

Äriinfotehnoloogia spetsialist on ühenduslüli inimese vajaduse ja tehnilise võimaluse vahel (Delfi Ärileht 25.06.2021) 

Äriinfotehnoloogiat saab õppida Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureuseõppes või spetsialiseeruda sellele hiljem magistriõppes.

Tutvu ka ametiprofiilide kirjeldustega: IT-juht, IT-projektijuht, IT-kvaliteedijuht, Ärianalüütik, Süsteemianalüütik