Robootikatarkvara arendus

Saa osa tehnoloogiatööstuse tulevikust! Clevon Akadeemia on õppeprogramm, kus tipptasemel IT-õpe on põimitud praktikaga AS Clevoni arendus- ja tootmisüksuses Viljandis. Kõigile tudengitele makstakse igakuist stipendiumi ja tagatud on tasuta majutus. Ootame õppima motiveeritud noori, kes huvituvad robootika arengusuundadest, kellel on tahe leida lahendusi reaalsetele probleemidele ning anda omapoolne panus robootika arengule Eestis. Akadeemiasse kandideerimisel ei arvestata kandideerija lõputunnistuse keskmist hinnet ega ka eksamitulemusi, kandideerimise edukus oleneb kandidaadi kirest tarkvaraarenduse vastu, oskustest ja motiveeritusest.

Kus saab õppida?
Rakenduskõrgharidusõpe  
Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor õppeprogramm Clevon Akadeemia (Viljandi)

Integreeritud tehnoloogiad

Üha enam on tarvis insenere, kelle teadmised ei piirdu vaid ühe kitsama alaga, vaid kes suudavad oma teadmisi ja oskusi siduda IT, äri- ja protsessijuhtimise, tootearenduse, disaini ning tootmise digitaliseerimisega. Kõike seda ning palju muudki just integreeritud tehnoloogiate erialal õpetataksegi! (Allikas: TTÜ)

Kus saab õppida?
Bakalaureuseõpe
Tallinna Tehnikaülikool  (inseneriõpe)

Informaatika

Arvutiteaduste ehk informaatika õppimine annab väga laiapõhjalised teadmised, et ükskõik missugusel IT-erialal edasi õppida, ka tööpõld on lai. Õpitavad ained varieeruvad programmeerimiskeeltest algoritmide, tehisintellekti, matemaatilise loogika ja keeletehnoloogiani. (Allikas: TÜ) Reaalainetega on sellel erialal palju pistmist – matemaatikahuvilised saavad naudinguga neile esitatud praktilisi ja põnevaid ülesandeid lahendada.

Kus saab õppida?
Bakalaureuseõpe
Tallinna Tehnikaülikool
Tartu Ülikool
Tallinna Ülikool

Loe ka TalTechi ja Tallinna Ülikooli õppurite lugusid:
Informaatika sisaldab palju rohkem kui ainult numbrite ja loogika tagaajamist (TalTech, 24.06.2021)
Ootan AI-lahendust, mis oskaks ise õppida (Delfi Ärileht, 22.06.2021)
Viis nõuannet, mis aitavad valmistuda tudengieluks (Delfi Ärileht, 22.06.2020)

Noorem tarkvaraarendaja, tarkvaraarendaja

Tarkvaraarendajad kirjutavad koodi, mille põhjal saab midagi luua ja käivitada, näiteks äppe. Noorem tarkvaraarendaja erialale astuja saab teadmised selle kohta, kuidas luua lihtsamaid rakendusi mõnes enamlevinud programmeerimiskeeles, õppetöö käigus saab õppida andmebaasisüsteeme ning tutvutakse ka tarkvara arendamise protsessi põhietappidega. Noorem tarkvaraarendajal on võimalus arendusmeeskonna liikmena osaleda rakenduste loomisel ja testimisel.

Kus saab õppida?
Kutseharidus     
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Sillamäe, Jõhvi)
Kuressaare Ametikool 
Tallinna Polütehnikum
Tallinna Tööstushariduskeskus
Tartu Rakenduslik Kolledž
Viljandi Kutseõppekeskus
Kehtna Kutsehariduskeskus

Tutvu ka ametiprofiili kirjeldusega: Tarkvaraarendaja, Programmeerija

Tootearendus ja robootika

Kas robotid hakkavad inimeste töökohti ära võtma? Jah, mingil määral muutuvad inimeste tööd ning roboteid saab kasutada automatiseerimist nõudvatel ametikohtadel. Robootika inseneri erialal saab teadmisi tootmise ja tööstuse kohta, masinjuhtimisest ja toodete modelleerimisest, õppetöös kasutatakse projekteerimiseks mõeldud tarkvara ja osaletakse paljudes praktilistes projektides. Viimasel aastal saab ise valida peaeriala, milleks on tootearendus ja tootmistehnika või robootika (sh tehisintellekt). (Allikas: TTÜ)

Kus saab õppida?
Bakalaureuseõpe
Tallinna Tehnikaülikool

Uuri ka magistriõppes edasiõppimise võimalusi: Tootearendus ja tootmistehnika Tallinna Tehnikaülikoolis.