Andmeanalüütiku e-kursus

„Andmeanalüütiku koolitusprogramm“  on täiskasvanute e-kursusena läbiviidav ümberõppeprogramm, mille eesmärgiks on anda osalejatele teadmised, kuidas andmeid leida, kasutada, analüüsida ning kasutada äriotsuse hindamisel, mõõtmisel ja argumenteerimisel koos vastavate metoodikate tutvustamisega. Lisaks saavad osalejad praktilised baasoskused andmete elukaare juhtimisest ehk andmete väärindamisest. Selleks teevad osalejad läbi praktilisi ülesandeid andmetöötluse ja -analüüsi jaoks vastavate tarkvaradega. Kursuse läbimisel saavad osalejad ametliku rahvusvahelise sertifikaadi.

Koolitus on mõeldud:
vähemalt 21-aastasele kehtivat töösuhet omavale ja mitteõppivale inimesele, kes
• on omandanud keskhariduse ega osale tasemeõppes ning kellel puudub IT-valdkonna haridus;
• omab vähemalt 2-aastast varasemat töökogemust mistahes valdkonnas, välja arvatud IT-valdkond;
• valdab inglise ja eesti keelt tasemel, mis võimaldab iseseisvalt aru saada õppematerjalidest, iseseisvalt õppida ja oma mõtteid sõnastada (vähemalt tase B1)
• omab tõsist huvi andmeanalüütika vastu ja soovivad asuda selles valdkonnas tööle.

Koolitusgruppide toimumisajad:
Esimene koolitusgrupp: 03.04 – 09.07.2023.
Teine koolitusgrupp: 10.04 – 16.07.2023.

Rohkem infot koolitusprogrammi kohta.

BCS Koolitus

Pilvepõhiste lahenduste arendaja koolitus

Osaleda saab Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Pilvepõhiste lahenduste arendaja koolitus“ (2014-2020.3.02.21-0362) esimesel pilvelahenduste arendaja koolitusel.

Pilvelahenduste arendaja koolituse eesmärgiks on õpetada osalejaid looma ja arendama pilvepõhiseid veebilahendusi Microsoft 365 keskkonnas (SharePoint ja Power Platform). Antud oskused on tööturul väga hinnatud, kuna üha enam ettevõtteid vajab oma tegevusalale ning vajadustele vastavalt välja töötatud ja arendatud ärilahendusi. Koolitus on osaleja jaoks ideaalne esimene samm IKT sektori suunas. Koolituse läbinu omandab oskused, et asuda tööle pilvelahenduste juuniorarendajana, IT-rakenduste administraatorina, IT-projektijuhi või IT-nooremspetsialistina.

Koolitus on mõeldud:
– mittetöötavale ja mitteõppivale 16–29-aastasele noorele;
– mittetöötavale ja mitteõppivale vähemalt kuus kuud töötuna olnud või töötasu mitte saanud või mitteaktiivsele inimesele (k.a lapsehoolduspuhkus).

Lisainfo koolituse kohta.

BCS Koolitus

Täiskasvanute digiõppe kursused Baltikumis

Läti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia assotsiatsioon (LIKTA) kutsub inimesi kõigis kolmes Balti riigis üles osalema projekti “Virtual Internships in the Baltics” raames tasuta digioskuste kursustel. Projekti partneriks on ka Eesti IT-ettevõtjate liit ITL, Läti Ülikool ja Microsoft.

“Digitaalsest kirjaoskusest saanud meie igapäevaelu osa,” selgitab ITL-i tegevjuht Doris Põld. “Lähiaastatel hakkavad tööandjad üleüldise digipöörde tulemusena digioskustele veelgi enam tähelepanu pöörama. Täiskasvanud saavad tasuta kursustel nii oma praktilisi kui teoreetilisi IT-teadmisi arendada, kasvatades nii oma konkurentsivõimet.”

Kursuste kohta leiab pidevalt uuendatavat infot: balticinternships.eu.

Kursuste kohta leiab info ka eesti keeles.

Veebirakenduste arendamise põhitõed

Koolituse eesmärgiks on õpetada osalejaid looma ja arendama veebirakendusi. Koolitus on osaleja jaoks ideaalne esimene samm IKT sektori suunas.

Koolituse eesmärk: Osalejad oskavad luua ja arendada veebirakendusi.

Koolituse läbinu:
kasutab töös IKT-töövahendeid;
kujundab veebilehte ja loob prototüüpe ning kasutab pilditöötlustarkvara;
rakendab arendustarkvarasid (HTML5, JS, CSS, PHP, MySql);
tunneb tarkvaraarenduse meetodikaid sh agiilseid.

Koolitus pakub tööle minekuks vajalikku tuge nõustamiste ja tööklubide näol. Koolituse järel on kõigil osalejatel võimalik läbida tööpraktika ettevõttes.

Otselink koolituse infolehele.

Vali IT!

„Vali IT!“ on tasuline täiskasvanute ümberõppeprogramm, mille eesmärgiks on anda osalejatele tarkvaraarendaja algoskused.

Programmis osalejad läbivad 6-nädalase täismahus õppe (5 päeva nädalas, kuni 8 tundi päevas) BCS Koolituses. Sellele järgneb 8-nädalane (40 tööpäeva, kuni 8 tundi päevas) praktika ettevõtetes.

Kus saab õppida?
Täiendkoolitus
Vali IT!

MOOC: Programmeerimisest maalähedaselt

MOOC ehk Massive Open Online Course on veebipõhine õppimisvõimalus, mis võimaldab olenemata asukohast osaleda ülikoolide pakutavatel kursustel. Tartu Ülikooli programmeerimise algkursus on suunatud erinevas vanuses inimestele, kellel puudub eelnev kokkupuude programmeerimisega. Kursus kestab neli nädalat. Arvestuse saamiseks tuleb kohustuslikud ülesanded lahendada nõutud tasemel.

Kus saab õppida?
Täiendkoolitus
Tartu Ülikool